Pravidelné schůzky

Všechny zkušené i nové zájemce o debatování zveme na naše pravidelné schůzky, které se konají každou středu v 18:00 v místnosti číslo 38 na Právnické fakultě UK.  Seznámíme vás s pravidly, budete se moci na debatu podívat a ti odvážnější i hned zúčastnit. 

Mimo semestr si prosím ověřte, zda se schůzka koná.  Více informací zde.Debatní turnaje v Československu


Čeští a slovenští debatéři tvoří jednu debatní komunitu, což je dáno především podobnými jazyky a kulturním zázemím, ale také tím, že mnoho debatérů na českých vysokých školách je původem ze Slovenska.  Utkávají se v následujících turnajích:
  • Mikulášský turnaj s r. o. - Je záměrně velmi neformální turnaj pořádaný od roku 2002 v Praze na začátku prosince.  Původně byl také zaměřený na začátečníky, kteří jsou stále zváni především, ale některé roky je to vůbec největší tuzemský turnaj, a proto se na něm úspěch velmi cení.
  • Brno Open - Jak už název napovídá, jedná se turnaj v Brně, který se koná každý rok začátkem letního semestru.  Turnaj se maximálně snaží vyjít vstříc začátečníkům, ale nejspíš zde narazíte na dost týmů, jejichž výkony se i zkušenější debatéři mohou inspirovat.
  • Akademické mistrovství České a Slovenské republiky (AMČSR) - Turnaj, ve kterém se od roku 2001 rozhoduje, kdo se stane národním mistrem v debatováni.  Turnaj se každý rok koná jinde, doposud proběhl v Praze, Brně, Olomouci, Plzni a Bratislavě.  Zpravidla se koná v dubnu.
Na všech výše uvedených turnajích se debatuje v češtině a slovenštině.  V Praze se také koná jediný anglický vysokoškolský debatní turnaj v České a Slovenské republice
  • British Chamber of Commerce debate tournament (BCC) - Jediný debatní turnaj v anglickém jazyce je pořádán pod záštitou Britské obchodní komory.  Vítězi se utkávají ve slavnostním finále organizovaném přímo British Chamber of Commerce a taktéž získávají cestu do Londýna na hodinu otevřených otázek v britském parlamentu.
Poslední mezinárodní debatní turnaj v České republice byl Allen and Overy Prague Tournament 2007, pro další ročníky se nám bohužel nepodařilo zajistit sponzora.Debatní turnaje v zahraničí

Debatovat v angličtině na velmi vysoké úrovni je ale samozřejmě možné v zahraničí.  V Evropě je tradičně nejvyšší úroveň debaty ve Velké Británii a Irsku, vynikající je i v Holandsku a Německu.  Ve všech těchto zemí se také koná mnoho turnajů, kam jsou i studenti od nás srdečně zváni.  Nadcházející turnaje v zahraničí jsou přehledně zaznačeny v tomto kalendáři: